lampa se rozsvěcí v 16:15
   

Pondělí 27. ledna

nejbližší akce:
podrobnosti / další akce
----------------------------------------
søk:
----------------------------------------
kalendářik:
<<   01 / 2020   >>
TPoÚtStČtSoNe
1  12345
26789101112
313141516171819
420212223242526
52728293031  
----------------------------------------
aktuálně stojí za to:
----------------------------------------
Tak tu máme 27. 01. 2020
Dneska slaví Ingrid
zítra Otýlie
a dále: Zdislava, Robin a Marika
----------------------------------------
Počasí pro Středočeský kraj
In-počasí
---------------------------------------- už vás tady bylo:
since 3.9.2003
----------------------------------------
nejnovější hospoda
Na Perlíčku - Prdek
Paseky nad Jizerou
----------------------------------------
co se děje:
Z našich hospod: jsme včera seděli na žofíně a kreslili vodní živočichy, při debatě rozliš sépii od krakatice.
Toto je poustevník:

----------------------------------------
blog v rss:

blog · hledej · uživatelé · nejčtenější · login 27. 1. 2020, 14:31
SRP
11
Dnes dopoledne se žením!
napsal Tepr dne 11.08.2009, 17:27
Když jsme před několika rokama jeli s Jiřinem na zkoušku a stavili jsme se cestou pro fýtýho, pravil jeho děd stojíc ve dveřích, proč nehrajeme nějakou dobrou muziku jako tudle někde zaslech, že by nám složil texty a hned začal songem Dnes dopoledne se žením, tenkrát to byla žertovná příhoda, jenže šel čas a moje dopoledne se začalo nezadržitelně blížit, takže tady to nějak celý shrnu. Jak to tak bejvá rozhodli jsme se s Janikem, že bude svatba, naplánovali jsme datum a začalo zařizování tisíce a jedný věci přičemž jsem celou dobu ryl do Jany, že tohle a tamto neni vůbec potřeba, že to zařizujem moc brzo apod. inu když už vydržela tohle, páč sem ryl fakt dost, tak už asi překoná všechno. Pomalu a jistě se blížil den D, Cheeta odjel na Bajkal, aby se úspěšně vyhnul další svatbě, takže jsme mohli začít. Večer před svatbou jsem zamířil ke Komárovi na grilovačku, dali jsme pár piv, pokecali vo tom životě a pak mi připravili lože ve starý kůlně, kde voněla plíseň. Vybalil jsem spacák a šel se na to prospat.

Ráno ledva jsme vstali a dali si snídani, tak jsme jeli do Lysý pro kytky, kde proběhlo malý faux paux s placenim (no prostě jsem je nezaplatil, neb jsem myslel, že jsou už placený dopředu a pak mě musela paní odcházejícího mezi dveřma upozorňovat a já neměl ani korunu, tak jsem hledal bankomat ... atd., klasika). Jak jsme měli kytky zaplacený, vyrazili jsme do Nymburka oholit se a navlíct na sebe sváteční šat. Když jsem kolem půl desátý dorazil zarostlej v tričku domu, nestačil jsem se divit neb všichni už byli svátečně oblečený, jen já v nedbalkách, tak jsem se do toho vložil a najednou jsem stál dole připravenej na životní krok, zrovna když přišla průtrž mračen. Vyrazili jsme k Janě, tam jsem rozdal kytky, pozdravil další skupinu příbuznejch, přestalo pršet, nasedli jsme do aut a kolona vyrazila pod hradby. V tu chvíli jsme vůbec nevěděl jaký to na obřadu bude a co mám jako čekat vůbec od celýho dne. Kolona zastavila na přístavě, všude hafo známejch, dokonce dorazil i Ijáček, kterej na přístavě nebyl 4 roky, páč mě třeskutý problémy s páteří! To klobouk dolu. Po pár formalitách, jakože jsme měli bedny na muziku ale ne proud, jsme nastoupili na pažit, nikoliv však za ticha, ale za bití zvonů z kostela, což byla ta nejlepší muzika pro ten okamžik a začal obřad. Tak uvolněnou atmosféru jsme teda nečekal. Svatební protokol utek jako voda, řekli jsme si ANO nalili do sebe přípitek, tady musim konstatovat, že bohužel nebyl i pro svědky což mi Komár nejednou otlouk vo hlavu a vyrazili jsme na oběd do Katovny. Kromě klasickejch taškařic jako je zametání rozbitýho talíře nebo krmení se polívkou s děravou lžící proběh oběd v pohodě, jen bych snad vyzdvyh Vlašákův svatební dort, tak dobrej jsem teda ještě nejed a to nechci mazat med kolem dortu, ale tak to prostě bylo. Po obědě jsme zavítali na hřbitov a pak šup převlíct se a do Pojed!

V Pojedním panství se odehrálo už leccos, ale svatba tu ještě nebyla, takže ... už samotná příprava byla mnohem větší než na klasickej mejdan, dopředu jsme navozili stoly a židle, hafo jídla a pití, koupili jsme stan 3x6 metrů, kdyby pršelo nebo jako ochranu před sluncem a všichni okolo pomohli s výzdobou Pojed, tady zase musim vyzdvihnout Kardana a Gabču za slunečnicovou výzdobu, prej u sběru slunečnic řádně zmokli či co, takže ještě jednou díky. Pojedy byly teda připravený a mohlo se začít. Tentokrát nejde vyjmenovat všechny protože během dne a noci se tu prostřídalo něco přes 80 lidí. Samotná akce se zase tak moc nelišila od klasickejch Pojed, vyjma házení kytkou, házení podvazkem, žertovnou tombolou, kterou vymyslela Jana, svatebnim tancem, navlíkáním chomoutu, při němž výborně sehrál roli závaží Prochor a samozřejmě večer i kapelou, kterou byly Sek jsi bombonky. V podvečer zahráli svůj set přímo výborně, však byl taky dobrej zvuk (nejlepší byla jejich hitovka Nejsem v Praze poprvý). Ve dvou songách jsme si i zabubnoval! Po bonbonkách se chopil hudby Tráva čili DJ Seagull a pouštěl do davu jednu pecku za druhou, pak přišel Jany brácha s tim, že by si poslech Kabát, tak byla zase chvilka jiný hudby, která vyvrcholila nějakou disko blbostí, která se do Pojed vůbec nehodila a tak jsme sedli k nástrojům a jamovali jsme. Po půlnoci dohrával Tráva a výbíral opravdu super kousky. To už jsme ale zamířili do stanu s Janou spát a tam mě čekalo překvapení v podobě luxusní výzdoby, rozsvícenejch svíček, šampaňskýho, jehod, šlehačky a vůbec mnoha příjemnejch věcí u kterejch může člověk v pohodě svatebně usnout. Ráno jsme se vzbudili poměrně časně, začali odjíždět hosti až zbylo na pažitu klasický pojední jádro a řek bych, že ráno se od klasickejch Pojed nelišilo už vůbec v ničem. Jak krásný jsou ty ranní posezení! Rozbalili jsme taky svatební dary a já musim říct, že mít svatbu jako jednu velkou pojední oslavu není vůbec, ale vůbec špatný, viď ženo moje?komentáře (0)

novinky:
27.01.2013, 18:24
Ode dneška se budou na stránkách expudice objevovat zajímavá videa z celýho světa. První na řadě je Čína a Bosna a Hercegovina. >>
vložil: Tepr

starší novinky
   
Jste pro obnovu expudičního webu?
ano181
ne86
je mi to jedno120
---------------------------------------- právě zde jsou 3 lidé
---------------------------------------- výsledky starších anket
---------------------------------------- expudiční blog / nové články:
Jdu volit a volím Karla
Do Alp, do Tignes!
Expudice Jeseníky na běžkách
---------------------------------------- rádio expudice
----------------------------------------

... z expudičních fotek
/Pojedy čarodky/
---------------------------------------- english page

---------------------------------------- 1.FC Tuchom
---------------------------------------- free tibet

www.tibinfo.cz