lampa se rozsvěcí v 20:30
   

Úterý 26. května

nejbližší akce:
podrobnosti / další akce
----------------------------------------
søk:
----------------------------------------
kalendářik:
<<   05 / 2020   >>
TPoÚtStČtSoNe
1    123
245678910
311121314151617
418192021222324
525262728293031
----------------------------------------
aktuálně stojí za to:
----------------------------------------
Tak tu máme 26. 05. 2020
Dneska slaví Filip
zítra Valdemar
a dále: Vilém, Maxim a Ferdinand
----------------------------------------
Počasí pro Středočeský kraj
In-počasí
---------------------------------------- už vás tady bylo:
since 3.9.2003
----------------------------------------
nejnovější hospoda
Na Perlíčku - Prdek
Paseky nad Jizerou
----------------------------------------
co se děje:
Z našich hospod: jsme včera seděli na žofíně a kreslili vodní živočichy, při debatě rozliš sépii od krakatice.
Toto je poustevník:

----------------------------------------
blog v rss:

blog · hledej · uživatelé · nejčtenější · login 26. 5. 2020, 12:17
SRP
24
Jednou ráno, přišel Dlába, vzal si střechu ...
napsal Tepr dne 24.08.2009, 11:32
Sedim si takhle u počítače, když v tom na mě blikne zpráva z icq, Sůča psal, že bysme mohli jet na víkend k Dlábovi na chatu páč potřebuje cosi opravit. Slovo dalo slovo, domluvili jsme se, načež Sůča zjistil, že maj koncert s DKV a tudíž jet nemůže, takže ve finále jsme v pátek vyrazili jen já s Dlábou. K večeru jsme dorazili do Vysokýho nad Jizerou, kde má Dlába chatu na níž jsme byl naposled před 11 rokama po maturitě na kalbici. Chatka je to pěkná - roubený stavení z venku v červeno-bíly barvě, vevnitř jedna místnost, kde velikost stropu osciluje mezi 160 - 180 cm, taky jsem se během víkendu praštil asi jen 7 krát. To nejzáludnější však je trám, kterej snižuje už tak nízkou vejšku stropu o dobrejch 20 čísel, kolik se tam během historie rozdunělo hlav si netroufám odhadnout, já duněl o sto šest. Dorazili jsme se západem slunce, vyšli jsme na blízkej kopec a pozorovali jsme úchvatnej barevnej festival, kdy slunko mizelo kousek za Ještědem. Dali jsme si pár piv, Dlába namíchal několik bavoráků, nainstaloval jsem mu na sčot Mafii a šli jsme se na tu práci vyspat.

Ráno jsem se vzbudil, Dlába pařil Mafii, tak jsme se, ledva se probojoval do dalšího levelu, zvedli a vyrazili jsme do místní pekárny, která je vyhlášená exkluzivním pečivem. Snídaně byla teda opravdu vydařená a šlo se na akci. Úkol dne zněl jasně, vyměnit shnilej trám na střeše, což znamená, sundat opatrně tašky, lepenku, prkna, sundat starej trám, dát novej, přitlouct nový prkna, lepenku a položit tašky. Vylezli jsme teda na střechu a začali jsme odebírat tašky. Nářadí však nebylo z nejnovějších a k odebírání velice důležitý kleště jsme měli jen jedny, takže Dlába za chvíli vyrazil do místní prodejny nakoupit něco kvalitního nářadí. Pak už jsme se rozjeli a postupně jsme odstrojovali střechu. Měli jsme celkem kliku na počasí neb nejen že nepršelo, ale bylo dokonce pod mrakem, což na střeše příjde k duhu. K obědu jsme si udělali vynikající naložený maso a pak zase hurá na střechu. Starej trám byl téměř kompletně uhnilej a držel se střechy snad jen silou vůle, tak jsme ho shodili a začala instalace novýho. Zvedli jsme ho nahoru, změřili dýlku, dali dolu, upravili a za se a zase až konečně byl trám nahoře definitivně. Teď přišel na řadu pajsr, kterym jsme páčili starý prkna a nahrazovali je novejma, tady zase zabralo hafo času měření, řezání atd. atd. To už se začalo šeřit a tak jsme toho pro dnešek nechali dali si pár piv a zašli jsme k sousedům posedět u ohně.

Ráno jsem se vzvbudil a Dlába už opět pařil Mafii, tak dohrál level, dali jsme si snídani a hurá na střechu. Tentokrát už bylo ažuro, na střeše vedro jako sviň. Z trička jsem si teda udělal turban jak šejk muhamad a přitloukal jsem prkna, zatímco Dlába dával dohromady opravu vodovodních trubek, který v zimě potrhala voda. Apropos voda, ta tu teda rozhodně netekla, což bych měl jakožto barokní člověk vítat, jenže když celej den pracujete v prachu a potu, tak by se trochu vody hodilo. Takhle jsme si za celej víkend umyli maximálně ruce a zvlášť v neděli jsem se už do sprchy vyloženě těšil, čímž asi utrpí má předcházející pověst, ale což. Neděle byla vůbec drsnější, teplota na střeše se šplahala rychle nahoru, nejvíc to bylo znát, když jsme pokládali černou lepenku, to bych vejce usmažil jedna dvě. K večeru jsme měli střechu alespoň nějak zakrytou a chráněnou tak proti dešti a tak jsme mohli vyrazit domu. Když to shrnu, tak to byl opět super víkend, i když tentokrát přece jinačí než obvykle ;-).komentáře (2)

novinky:
27.01.2013, 18:24
Ode dneška se budou na stránkách expudice objevovat zajímavá videa z celýho světa. První na řadě je Čína a Bosna a Hercegovina. >>
vložil: Tepr

starší novinky
   
Jste pro obnovu expudičního webu?
ano227
ne121
je mi to jedno158
---------------------------------------- právě zde je 5 lidí
---------------------------------------- výsledky starších anket
---------------------------------------- expudiční blog / nové články:
Jdu volit a volím Karla
Do Alp, do Tignes!
Expudice Jeseníky na běžkách
---------------------------------------- rádio expudice
----------------------------------------

... z expudičních fotek
/Pojedy čarodky/
---------------------------------------- english page

---------------------------------------- 1.FC Tuchom
---------------------------------------- free tibet

www.tibinfo.cz