lampa se rozsvěcí v 20:30
   

Sobota 30. května

nejbližší akce:
podrobnosti / další akce
----------------------------------------
søk:
----------------------------------------
kalendářik:
<<   05 / 2020   >>
TPoÚtStČtSoNe
1    123
245678910
311121314151617
418192021222324
525262728293031
----------------------------------------
aktuálně stojí za to:
----------------------------------------
Tak tu máme 30. 05. 2020
Dneska slaví Ferdinand
zítra Kamila
a dále: Laura, Jarmil a Tamara
----------------------------------------
Počasí pro Středočeský kraj
In-počasí
---------------------------------------- už vás tady bylo:
since 3.9.2003
----------------------------------------
nejnovější hospoda
Na Perlíčku - Prdek
Paseky nad Jizerou
----------------------------------------
co se děje:
Z našich hospod: jsme včera seděli na žofíně a kreslili vodní živočichy, při debatě rozliš sépii od krakatice.
Toto je poustevník:

----------------------------------------
blog v rss:

blog · hledej · uživatelé · nejčtenější · login 30. 5. 2020, 11:06
SRP
30
Tepř má 30 aneb na mě!
napsal Tepr dne 30.08.2009, 19:44
Když jsem se vzbudil jednoho rána takhle v roce 1979 nemoh jsem tušit, že za třicet let budu slavit narozky v Pojedech s lidma co mám rád, no ale stalo se :-). Start byl tradiční - v Nymburce jsme jezdili tam a zase zpátky, nakládali jsme lidi, jídlo, spacáky, pulitry a kolem šestý pak naše karavana zamířila do Pojed. Pojední večírek je klasika, kde se pokaždý najde pár novejch vymožeností, tentokrát to byla promítačka od Dláby na který jsme večer pouštěli na zeď fotky ze starejch expudic, pak z letošního Bajkalu, kde byli Cheeta, Hugo a Náčelník a nakonec jsme tam strouhli Vetešníkovo video z svatby mě a Janky. Musim podotknout, že pouštět video a fotky venku na zeď stavení bylo velkym vizuálnim zážitkem. Jinak to byl večírek jak má bejt okořeněnej přípitky na mě! Škoda, že Cheeta a Hugo museli hodně brzo do Nymburka, takže potom probíhalo Pojední veselí už bez nich. První večer byl opravdu výživnej. Zakončili jsme ho k ránu s Komárem, když jsme si na stěnu pouštěli komplet album od kapely Sporto a podupávali si do rytmu.

Ráno jsem nebyl nejčerstvější páč jsme šli spát fakt dost pozdě, nicméně výborný počasí přímo vybízelo k vejletu. Těsně před tim než jsme vyrazili přijel na kole Kardan a tak jsme vyšli na Rožďalovice po polních cestách. U polničky právě dozrávaly švestky, slívy, špendliky a spousta dalších pochutin, který si člověk rád zobne. Polní cestou jsme došli až do Podlužan a odtud jsme šli už po silnici do Rožďalovic. Humen navrh, aby jsme se stavili v místní rychtě, kde prej dobře vařej a navíc tam točej Svijany, takže o směru naší cesty bylo záhy rozhodnuto. V krásnym stavení ve kterym se rychta nachází jsme s opravdu celkem slušně najedli, pívo tu maj taky dobrý, jenom tu malinko schází takovej ten zemní přístup k hospodě celkově, ale bylo to tu celkem fajn. Po oběde jsme vyrazili zpátky do Pojed, páč se měli začít sjíždět hosti. Strouhli jsme to zkratkou přes pole, takže jsme si nabrali do bot řádnou porci zeminy, ale zase to byl zážitek.

Do chalupy jsme přišli něco po druhý a to už stál u vrat Josef s rodinou, že akorát dorazili, čímž zhruba ve čtyřech tejdnech věku navštívila Pojedy Barborka a zařadila se tak po bok mnoha dětí co byly v Pojedech a ani ne měsíci svýho života :-). Seděli jsme na zahradě popíjeli jsme pivko a co chvíli někdo dorazil ... Gabča se Světlou, Kamča s Míšou, Prochor, Sůča a Zuzka se dvěma dětma a dokonce i Jiřin s Ondrou, čímž to v Pojedech vypadalo jako ve školce, kdo by to před třeba pěti lety řek, že jo. V podvečer dorazil do chalupy i Dana se dvěma kámošema a přivez mimo jiný i fotky z plavby po Rýnu, čehož se hned chytil Kardan, kterej za dva dny pořádá výstavu fotek, tak se s Danou domluvil a několik jeho kousků bude na výstavě v Nymburce v knihovně viset taky. Jedná se především o fotky industriálního ražení. Ona kolekce vznikla vůbec zajímavě, Kardan sed s kolem Ukrajina do vlaku a zamířil do Němec, tam jezdil na kole a fotil továrny a pak na tý Ukrajině dojel zpátky do Nymburka. V chalupce zatim Prochor udělal vynikající špízy, večer bylo echt výborně naložený maso a já myslim, že se večítek vydařil, i když nás bylo po oba večery šlakovitě málo neb většina lidí přijela buď na jeden den, nebo na jeho část.

komentáře (0)

novinky:
27.01.2013, 18:24
Ode dneška se budou na stránkách expudice objevovat zajímavá videa z celýho světa. První na řadě je Čína a Bosna a Hercegovina. >>
vložil: Tepr

starší novinky
   
Jste pro obnovu expudičního webu?
ano228
ne122
je mi to jedno159
---------------------------------------- právě zde jsou 3 lidé
---------------------------------------- výsledky starších anket
---------------------------------------- expudiční blog / nové články:
Jdu volit a volím Karla
Do Alp, do Tignes!
Expudice Jeseníky na běžkách
---------------------------------------- rádio expudice
----------------------------------------

... z expudičních fotek
/Pojedy čarodky/
---------------------------------------- english page

---------------------------------------- 1.FC Tuchom
---------------------------------------- free tibet

www.tibinfo.cz