Z našich hospod: jsme včera seděli na žofíně a kreslili vodní živočichy, při debatě rozliš sépii od krakatice.

blog · hledej · uživatelé · nejčtenější · login 20. 11. 2019, 12:42
KVĚ
02
Alešek rozhodčím a tisíc neuvěřitelnejch příběhů za 89 minut
napsal Tepr dne 02.05.2006, 22:44
Tak mě Komár vytah na fotbal na IV. třídu na Drahelice, jejichž je už drahně let skalnim fanouškem. Vyrazili jsme na kole na stadion Nou goal, kde hraje místní Sokol. V tu chvíli jsem se propad v čase o třicet až padesát let zpět a prožil velice ale velice poetické odpoledne! Ve starejch kabinách se už připravovali domácí borci, zatímco hosté ještě nedorazili v maringotce u hřiště se točilo pivko o kus dál se dýmylo z udírny, kde se připravovali klobásy, na dřevěnejch lavičkách asi tři diváci - na tohle gambrinus liga prostě nemá, ta pohoda, ten klid svátečního odpoledne, kdy na rozcvičující se tým vane dým nikoliv od dýmovnic rowdies, ale od udírny! Nakonec se sešlo asi třicet diváků, dokonce i pět minut před oficiálnim zahájenim dorazil soupeř - Tatce B a kolem nás chodili hráči a ptali se, jestli by to nechtěl někdo odpískat, že nedorazil rozhodčí, no fakt! Nakonec to pískal Alešek, známá nymburská postavička do jazzu, s oranžovym rozlišovákem a starejma džínama platil za nejlíp oblíkanýho sudího co jsem kdy viděl. Zápas začal. Drahelice byli hned od úvodu aktivnější, což dle Komára nebylo v letošní sezóně ani zdaleka pravidlem. Jedna spálená šance střídala druhou, třetí a čtvrtou a hosté pak dali po sólu z půlky hřiště gól - 0:1. Alešek pískal seč mu síly stačili, když zved pravici na znamení faulu a utíkal v těch džínách k místu přestupku, vypadal jak superman, u hráčů též neměl pravda moc respektu a tak jsem poprvé v životě viděl, že sudí pískne roh, ale po ataku hráčů to otočí a kope se od branky. Postupem času se hra vyostřovala, ale Alešek karty nedával, o půlce jsem se dozvěděl, že karty rozdat nemůže páč je prostě nemá! Další novinkou, alespoň pro mě bylo, že první poločas trval 43 minut ;). Do kabin se tak šlo za stavu 0:1. Přestávka místo obligátních 15 minut, trvala jen pět, takže se člověk vůbec nenudil, paráda. V druhý půlce tlak Drahelic zesílil a záhy přišlo vyrovnání na 1:1, pak jsme si s Komárem dali výborně vyuzenou klobásů, zapíjeli jsme to pivkem, na hřišti poletoval superman Alešek a dým z udírny, no prostě nádhera. Taky jsem zaregistroval, že zatímco u většinu týmů vstřelený gól mančaft povzbudí u Drahelic je tomu přesně naopak. Převaha Tatců však trvala jen chvilku, než míč zamířil do zámezí a tam se trefil přímo do pulitru v nemž jsem měl pivo, pak už zase Drahelice válcovali soupeře a my byli svědky festivalu neproměněnejch šancí. V 89. minutě písknul Alešek pro domácí lehce spornou penaltu, kterou však po mohutnejch protestech, kdy hráči Tatců povalili rozhodčího Aleška na zem, hráč domácích s přehledem poslal do tyče, načež Alešak v 91. minutě zápas ukončil, aby se mu to nepomlátilo a tak se hrálo všeho všudy 89 minut (páč první poločas skončil o dvě minuty dřív), no prostě nádhera, takže dneska 1:1 a příště až budu mít čas jdu zas!